Jubileusz 20-lecia POL-MOT Auto

17 września 2015
Wpis: Pol-Mot Auto

Miniony tydzień (14–18 września) upłynął w POL-MOT Auto pod znakiem obchodów 20-lecia firmy. Główna uroczystość przebiegła w kameralnej atmosferze w siedzibie Pol-Mot Holding w Warszawie, właściciela POL-MOT Auto. Wśród zaproszonych gości nie zabrakło przedstawicieli firm, które w ostatnich 20. latach współpracowały i nadal współpracują z POL-MOT Auto i które, co można stwierdzić bez cienia przesady, mają swój udział w rozwoju i utrwalaniu mocnej pozycji POL-MOT Auto na polskim rynku motoryzacyjnym.

Rok 2015 w POL-MOT Auto to rok szczególny. Jubileusz dwudziestolecia, 120 lat istnienia marki ŠKODA, której auta POL-MOT Auto sprzedaje od wielu lat na poziomie 5 tys. sztuk rocznie. Daje to firmie, sprzedającej również jako autoryzowany dealer auta marek Peugeot i Opel, rokrocznie miejsce w pierwszej piątce największych dealerów w Polsce w rankingu TOP 50. I wreszcie trzecia tegoroczna okazja specjalna: premiera najnowszego flagowego auta marki ŠKODA – modelu Superb, już dziś uznawanego za najlepszy ze wszystkich dotychczasowych modeli czeskiej marki.

Premiera nowej ŠKODY SUPERB w wersji combi ściągnęła 17 września do salonu Skoda POL-MOT Auto Warszawa przy ul. Połczyńskiej kilkuset fanów motoryzacji, a wśród nich menedżerów flotowych m.in. z największych polskich banków i firm ubezpieczeniowych, dla których nowa SKODA SUPERB może się okazać lepszym nabytkiem niż… renomowany VW Passat. Wskazuje na to porównywalna jakość wykonania obu aut i ich wyposażenia, ale za o wiele niższą cenę w przypadku Superba. Przedstawiciele VW GROUP, importera marki ŠKODA, zacierają ręce, bo i tak wszystko zostanie w rodzinie.

I POL-MOT Auto również ma powody do radości. Zainteresowanie najnowszą skodą daleko przeszło oczekiwania analityków firmy. Dla POL-MOT Auto, jednego z najstarszych i największego dealera ŠKODY w Polsce, to szczególny powód do dumy i konstatacji, że współpraca ze SKODA Auto Polska, a następnie z Volkswagen Group Polska okazała się strzałem w dziesiątkę.

KILKA ISTOTNYCH FAKTÓW Z HISTORII POL-MOT AUTO

  • 1995 – założenie z inicjatywy prezesa Pol-Mot Holding, Andrzeja Zarajczyka, spółki POL-MOT Auto.
  • 1998 – pierwszy autoryzowany salon i serwis SKODA POL-MOT Auto na warszawskim Żoliborzu.
  • 2005–2008 – rozwój sieci dealerskiej SKODA POL-MOT Auto. Nowe serwisy i salony na Bielanach i Ursynowie w Warszawie. Do grupy POL-MOT Auto wchodzą: Pol-Mot Car bis (dealer ŠKODA w Białymstoku, Łomży i Bielsku Podlaskim) oraz Iinvest-Mot z Kielc (dealer SKODA).
  • 2008–2009 – POL-MOT Auto autoryzowanym dealerem marek Opel i Chevrolet (Grupa GM) w Kielcach i we Włocławku. W Warszawie powstaje oddział POL-MOT Auto FIAT (d. Ital-Mot).
  • 2010 – na warszawskim Bemowie zostaje otwarty kolejny salon i serwis Skoda POL-MOT Auto.
  • 2011 – otwarcie autoryzowanego salonu i serwisu Peugeot POL-MOT Auto przy ul. Połczyńskiej 125 w Warszawie.
  • 2012 – otwarcie Oddziału Samochodów Używanych na warszawskim Żoliborzu.
  • 2013 – w strukturze POL-MOT Auto znajduje się oddział Pol-Mot Agro. W Białymstoku, Kielcach i Bielsku Podlaskim w salonach fabrycznych marki URSUS można nabyć nowoczesne ciągniki i maszyny rolnicze.